Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Opublikowano: 02.05.2017 | Kategoria: Konkursy

W dniu 28.04.2017 na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie odbyły się eliminacje miejskie i powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach rywalizowało 13 drużyn.Takie zawody organizowane są od 10 lat, kiedy to przy „dwunastce” otwarto nowe boiska i miasteczko ruchu drogowego.

Tym razem wzięły w nich udział reprezentacje siedmiu podstawówek i sześciu gimnazjów.

Turniej składał się z czterech części: testu, jazdy w miasteczku ruchu, toru przeszkód oraz z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
W kategorii szkół podstawowych Leszna:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 12

II miejsce Szkoła Podstawowa nr5

III miejsce Szkoła Podstawowa nr2

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Dopierała Zosia, Karaś Konstancja, Dudek Jakub, Żak Wojtek. Drużynę przygotował Pan Piotr Kleinschmidt. Gratulacje!!!

Wśród gimnazjalistów najlepsza była:

I miejsce -Gimnazjum nr 9

II miejsce Gimnazjum nr 1

III Gimnazjum nr 4

W powiecie, zarówno w kategorii SP jak i Gimnazjów, zwyciężyły Jezierzyce Kościelne. Od lat reprezentanci tej szkoły są niepokonani. Drugie miejsca zajęły SP Rydzyna i Gimnazjum w Pawłowicach.

Organizatorem turnieju był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz SP 12, który w ramach propagowania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego WORD m.in. pomaga w realizacji programu wychowania komunikacyjnego w szkołach podstawowych, w przeprowadzaniu sprawdzianów praktycznych na kartę motorowerową wśród uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wspólnie z Policją realizuje kampanie na rzecz bezpiecznej jazdy.